A kollégium épületének bemutatása

Séta az épületben

A kollégium épülete a belvárosban található, a vasútállomástól öt perces sétával közelíthető meg. A patinás épület a XIX. század végén épült. 1996-ban megszüntettük az emeletes ágyrendszert, így a modern heverőkkel felszerelt hálótermekben összesen 225 diák elhelyezése lehetséges. Ebből 150 középiskolás, 75 pedig egyetemista férőhely. Ugyanebben az évben az utcafront homlokzatának rekonstrukciója is megtörtént. A több mint 100 éves épület karbantartására, felújítására folyamatosan szükség van. A hálószobák többfunkciósak, 2,4,6,8 fő elhelyezésére szolgálnak. Az épület földszinti és emeleti két szárnyán elkülönítve helyezzük el a fiúkat és a lányokat. Az épületrészekhez nevelőtanári ügyeleti szobák és vizesblokkok tartoznak. A földszinten található a konyha és a tágas étterem. Az épülethez kapcsolódik még két kisebb belső; és egy tágas külső udvar, kosárlabda-, kézilabda- és röplabdapályával. A villamoshálózat elavult, érintésvédelmi felülvizsgálat alapján korszerűsítésre szorul. A kollégiumnak három városi telefonfovonala van. Az ügyviteli munkát számítógépekkel könnyítjük. Az épület hőellátását saját gázkazánnal oldjuk meg.

Az emeleten:

Kultúrterem: a 200 fő befogadására képes terem színpadával az ünnepségek és a kollégiumi összejövetelek színtere.
Kultúrterem

A földszinten:

Közel 30 ezer kötetes könyvtár áll a kollégisták rendelkezésére Könyvtár
Számítástechnikai terem: 25 db gép áll a diákok rendelkezésére, szélessávú interneteléréssel. Kabinet
Gazdasági iroda
EbédlőEbédlő
Igazgatói szoba
Porta
TanulószobaTanuló

Az alagsorban:

Kondicionáló terem Konditerem
Klubhelység Klubhelység
Kerékpártároló
Mosoda

Az udvaron:

Sportpályák: betonos kézilabda- és kosárlabda-, valamint füves röplabdapálya áll a diákok rendelkezésére.

Szegedi Evangélikus Kollégium, Szegedi Evangélikus Felsőoktatási Diákotthon | 6725 Szeged, Boldogasszony sgt. 44.
Telefon: 62/420-361 Fax: 62/424-206 | Ímél: szeged.ekollegium@lutheran.hu, szeged.ediakotthon@lutheran.hu