Az évek folyamán kialakult hagyományainknak megfelelően a tanév első közös rendezvénye a gólyaavató, melyen szórakoztató feladatokban mérik össze talpraesettségüket az új kollégisták. Immáron második alaklommal sportos vetélkedők beiktatásával igyekeztünk felrázni a kissé eltunyult fiatalságot.

Az ősz folyamán rendszeresen megrendezésre kerülő műveltségi vetélkedőn különböző témakörökben mérik össze tudásukat az önként jelentkező érdeklődők.

December első hetében évről-évre visszatérő hosszúszakállú vendég látogatja meg intézményünket. Ebben az évben jól megdolgoztattuk szegényt az egészséges testmozgás jegyében. :)

Az év utolsó és egyben legmeghittebb, legcsaládiasabb programja a karácsonyi est. A látványos ünnepségen tehetséges diákjainknak alkalmuk nyílik megcsillogtatni tudásukat és rátermettségüket. A karácsonyi rendezvényeken készült videók megtekinthetők a Videók menüpont alatt.

Télbúcsúztató, vidám rendezvényünk a farsang.

Hagyományos tavaszi rendezvényünk a Bakter Napok programsorozat, amely immár a második alkalommal az egészséges életmód jegyében zajlott.

Kollégiumunk életében egyik legfontosabb rendezvényünk a ballagás, amely egyben a tanévzárónk is. Ünnepélyes keretek között búcsúzunk végzős diákjainktól és átadjuk a tanév során kiemelkedő közösségi munkát végző diákoknak járó jutalomkönyveket.