Séta az épületben

A kollégium főbejárata a széles - hársfákkal szegélyezett - Boldogasszony sugárútról nyílik.
Boldogasszony sugárút A kollégium homlokzata
Belépve az épületbe egy lépcsős előtérbe jutunk, ahonnan az éjjel-nappal üzemelő portaszolgálat engedélyével juthatunk be a főfolyosóra.
Bejárat
Jobb oldalra elsétálva található a gazdasági iroda, az ebédlő és a számítástechnika terem.
Földszinti folyosó
Balra a folyosó végén van a tanuló és a könyvtár.
Ebédlő folyosó
A földszinten több szoba is található, amelyekben egyetemisták kapnak elhelyezést.
A bejárattal majdnem pontosan szemben nyílik a hátsó folyosó, amely az udvarra vezet, ahol a sportpályák találhatók.
Sportpályák
Innen nyílnak abelső udvarok és a pincehelység, benne egy konditeremmel.
Hátsó földszinti folyosó Belső udvar
Az épületnek ebben a hátsó szárnyában található egy billiárd asztal és egy csocsóasztal, valamint további szobák vannak itt egyetemisták számára.
A főbejárattal pontosan szemben található az emeletre felvezető lépcső, amelyen felsétálva a kultúrterem ajtajánál találjuk magunkat.
Emeleti lépcső A Kultúrterem bejárata
Ettől jobbra és balra nyílik a lány- illetve fiúkörlet.
Emeleti lépcső A Kultúrterem bejárata
Elsétálva a körletek végébe, egy-egy tűzlépcsőt találunk, amelyek visszavezetnek a földszintre.

Szegedi Evangélikus Kollégium, Szegedi Evangélikus Felsőoktatási Diákotthon | 6725 Szeged, Boldogasszony sgt. 44.
Telefon: 62/420-361 Fax: 62/424-206 | Ímél: szeged.ekollegium@lutheran.hu, szeged.ediakotthon@lutheran.hu